Bývalá galvanovna u hranic

Tuhle opuštěnou fabriku jsem vyšťoural náhodou, ale hned jsem věděl, že je to nutnost do ní vlézt. Baví mě totiž tyhle typy budov – nevím, jestli jsou ty stropy a okna funkcionalismus, ale přijde mi to tomu podobné. Plus trochu industriál. Nice. Tady už teda z industriálu nic nezbylo, ale i tak nevadí. Architektura a pozůstatky v kanceláři mi musí stačit.

Bývalá galvanárna stojí na okraji jedné obce blízko hranic. Kdysi tady sídlila firmy Desta, ale ta už je pryč. Možná už vůbec neexistuje, nevím, tentokráte mě historie tolik nezajímala. Po ukončení výroby budova začala chátrat. A zvyšovalo se riziko, že do budovy vleze někdo nepovolaný ze zvědavosti (třeba urbexák 🙂 ). Proto starosta nechal v budově udělat základní sanaci. Protože hrozilo, že by do budovy mohl chodit kdokoliv a nedejbože by se někomu stalo. Obvykle beru tohle chování jako zbytečné stresy. Ale v téhle budově po konci výroby zůstaly kovové vany plné kyseliny sírové. A to je rozumné sanovat. 7 míčů mi jako laikovi přijde drahé, ale co už. Spis jsem nečetl.

Průzkum

Cesta dovnitř byla jako obvykle celkem snadná, sice jsem se řízl o vrut, ale nic, čeho bych si sám všiml. Uvnitř už zbylo jen opravdu málo. 3 patra jsou prakticky stejná – velké haly z cihel s krásnými okny. To mě baví. V prvním patře je vidět postup sanace, celá jedna část haly má osekané omítky a dost podstatně sníženou podlahu odhalenou až na beton, nebo co to bylo. Tam asi byly zmíněné vany s kyselinou, kde se pozinkovávaly drobné kovové předměty.

Ve druhém patře je ještě jedna zajímavost – bývalá kancelář – trochu nábytku, oblečení, asi tu jde i přespat. Ale nic velkého. Ještě jsem chvíli seděl a koukal na ta krásná okna a pak už rychle vypadl.

 

 

 

Scooby mi říká, jak upravovat, aby vypadaly lépe. Ještě mám před sebou ale cestu. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *