Opuštěný hotel po Lobkowiczích

Lobkowiczové tento elegantní hotel otevřeli v červenci 1912. Na tu dobu to byl špičkový hotel. Měl dokonce i písečnou pláž od recepce až ke břehu místní tůně. I proto jej smetánka milovala a často navštěvovala. Hotel byl bohužel znárodněn a chátrá i po restituci.

  • Typ výletu: Zříceniny/Opuštěné budovy

Přístup do hotelu

Z dvou stran je povalen plot a to v dálce asi pěti metrů, takže je přístup snadný. Prohlídku můžete začít v přízemí, kde byli původně stáje a garáže. V levé straně objektu jsou pak schody vedoucí do prvního patra. Druhou možností je vstup z pravé strany, kdy se dostanete přímo do prvního patra. Podlahy jsou zachovalé, takže bez problémů dojdete na terasu, z které je vidět na hladinu rybníka. Místnosti obsahují docela dost stavební suti a skla na zemi, bohužel je tu i poměrně dost plastových lahví nebo starého oblečení. Cca uprostřed budovy jsou schody, kterými můžete do vyššího patra. Zde se dá zcela bezpečně chodit po centrální chodbě, ale podlahy jednotlivých pokojů jsou vymlácené a často je skrze ně vidět dolů. Díky širokým a bytelným trámům, se ale dostanete všude kam je potřeba. Po bytelných schodech můžete vystoupat ještě do dalšího patra, odkud je přístup na půdu. Tam už to začíná být poměrně nebezpečné, protože opět na některých místech chybí podlaha a pár trámu je shnilých. Možná by se skrze ně šlo dostat za pomoci desek, které jsou přes ně položeny, ale to už jsme neriskovali.

Okolí objektu

Za hotelem je možné vylézt cca metr po kamenech a ucítíte pod sebou schody, které vás dovedou na skály za hotelem. Je z nich krásný výhled a uvidíte hotel z jiné perspektivy. Ve skalách za hotelem je i pár nejspíš skladovacích místností, které bohužel obsahují jen napadané listí a igelitky s bordelem.

Cestou přímo naproti hotelu, po hrázi rybníka se dostanete k zbytkům starého hradu. To co zbylo jsou původně sklepní prostory ve skále, které byly později zrekonstruovány na zajímavý rekreační prostor. Dostat se k němu dá po skrytých schůdkách, které jsou z poloviny zarostlé zelení. Za nimi následuje branka, kterou v pohodě obejdete ze strany. Bohužel po chvíli následují další dveře, které jsou masivní a obklopeny skálou, takže cesta dále není možná. Stejně je to ale zajímavé místo, které stojí za to vidět.

 

 

3 komentáře

  1. Ráda bych uvedla pár věcí na pravou míru. Hotel nebyl nikdy v restituci vrácen rodině Lobkowiczů, protože ho rodina po smrti Bedřicha Lobkowicze (+1924) kolem roku 1925 prodala panu Pivoňkovi, jehož rodině byl také vrácen.
    Vstup do hotelu je přísně zakázán, takže s prohlídkou ani nezačínejte.

    1. Děkuji za doplnění. Opravil jsem článek. Koukám teď do Katastru a místo vlastní pan Jan Veselý – nevíte o něm náhodou něco?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *