Podnikatelské baroko po bossovi z doby převratu

Tenhle boss si žil jako pán. Vydělal si za komunistů výrobou a prodejem džín a za své peníze si mimo jiné nechal postavil honosnou vilu na vrcholku kopce, ze kterého je vidět na město, jako na dlani. Na místě vyrostla už v 19. století budova, kterou si v 90. letech 20. století nechal přestavět na luxusní okázalé sídlo, které mělo ukázat, že „tam ta cash je“.

  • Typ výletu: Opuštěné budovy, vila
  • Délka výletu: 1-2 hodiny
  • Hlídači: aktuálně (únor 2017) je místo oplocené, na plotech jsou nalepeny zákazy a informace o hlídání, ale reálně budovu nikdo nehlídá. V plotu je několik děr, kudy se dá dostat na pozemek. Původně byly vstupy do budovy zabedněny, nebo zastavěny ytongem, ale to už někdo vyřešil a vila je přístupná hlavním vchodem, kde chybí dveře.

Historie

V 19. století na tomto vyvýšeném a klidném místě vznikla budova, která zde stojí dodnes. Původně fungovala jako německá škola a později hostinec Am Shutzberg. Za komunismu se o budově moc neví a po pádu komunismu se na budovu vrhl místní boss a začal ji rekonstruovat. Přibylo 4. patro, brána na příjezdové cestě, dominanta interiéru vily – točité schodiště a především honosné vnitřní vybavení. Celkově byla vila spíše takový mišmaš – ornament motýla na příjezdové bráně, sochy na fasádě, vnitřní bazén, tmavé mramorové obložení sloupů, elipsovité okno v přízemí, dvě točitá schodiště, ornamenty na stropech, látkou obložené a zateplené zdi na verandě, vířivka pro 4 osoby, nebo jednu Helenu Růžičkovou (ta tam opravdu pařila), atd..

Vlastník vily

Ve vile se pořádaly opulentní párty s celebritami té doby. Tenhle týpek vydělal na džínách, pak v divokých devadesátkách dělal spoustu věcí, většinou po něm ale zůstaly nesplněné sliby a dluhy. Byl odsouzen za podvod a odseděl si 8 let. Teď žije v Bernu a vila, kterou vlastní jeho ex-manželka, dále chátrá.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *