Zchátralá vila Pfaffenhof – temná esesácká základna

O vile Pfaffenhof nemá smysl psát. O tomhle novogotickém skvostu s nacistickou minulostí už bylo napsáno opravdu mnoho. Plno fotoreportů, urbex blogpostů, videí a taky je v urbexácké knížce. Nejobsáhlejší informace najdete na http://richard-1.com/pfaffenhof-zamecek/fafak-veveri-zamecek.html. Je tam více informací, než se na první pohled zdá.

Tahle vila přitahuje. Obzvláště její pohnutá historie. Za války ji obsadili esesáci a traduje se, že ve sklepech mučili židy, kteří byli nasazeni na supertajných projektech v blízké podzemní továrně.  Traduje se toho více – třeba, že po válce vilu někdo rekonstruoval. Jednoho dne přijely auta s tmavými skly, vyskákali z nich lidé, vlezli do sklepa a po pár minutách odjeli. Na druhý den už dělníci nepřišli. Potom se sem nikdo nevrátil. Že by někdo našel nacistický poklad?

Blbý pocit

U cesty jsme se vystřídali s jinou skupinkou. Už se smráká a začíná trochu pršet. Házíme první pohled od cesty na Pfaffenhof a cítíme, jak se vzduchem nese něco neznámého. A není to dobré. Obcházíme vilu a dírou v plotě jdeme dovnitř. První krok a cítíme něco. Je to tam. Nevím, co to je. Ale je to tam. Něco temného. Sedí to v každém koutě vily a čeká na nás. S každým krokem uvnitř se to na nás věší. Nejde se tomu vyhnout.  Nejhorší je to u vchodu do sklepa. Když to teď píšu, tak mám husí kůži úplně po celém těle. Cítíme to na sobě – tu mrazivou temnou tíhu, která nás pohlcuje. Dostalo nás TO.  Děláme jen pár fotek a raději jdeme rychle pryč. Potřebujeme ze sebe ten pocit setřást. Každým krokem od Pfaffenhofu je to trochu lepší. U Prahy už jsme docela v pohodě. 🙂

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *